Kuru Bağlantı Kaplinleri ( Dry Kaplinler )

MannTek Kuru Bağlantı Kaplinleri, tanker ünitesi (erkek) ile hortum ünitesi (dişi) olarak 1” (DN25)’den 8” (DN200)’e kadar mevcuttur ve hemen hemen her uygulamada kullanılabilmek üzere materyal ve contalara sahiptir.

Kuru bağlantı kaplinlerinin kendinden sızdırmaz tasarımı hem en yüksek güvenlik düzeyini hem de en hızlı bağlama ve ayrılmayı garanti eder.

MannTek, 1997’den beri DDCouplings®’in tasarımı, üretimi ve pazarlanması konusunda uzmandır.

DDCouplings®, Kuru Bağlantı Kaplinleri, hortumların ve boru hatlarının dökülme olmadan güvenli bir şekilde bağlanması ve çıkarılması için tasarlanmıştır. Matbaa kimyasalları, yapıştırıcı kimyasalları, yağ asitleri, kozmetik kimyasalları, hijyenik kimyasallar, petrol ürünleri, genel kimyasallar, solventler, tarımsal kimyasallar, tekstil kimyasalları ve çok çeşitli kostik ve özel asit üreticileri tarafından kullanılmaktadır.

Kuru Bağlantı Kaplinleri ayrıca dry kaplin, sızdırmaz bağlantı kaplini veya quick kaplin olarak da anılır. En agresif kimyasallara dahi dayanabilen özel materyal ve conta takımı seçenekleriyle, neredeyse her türlü sıvı kimyasalın transferi için uygundur.

Dry Kaplinler, dökülmenin istenmediği aşağıdaki durumlarda gereklidir:

  • Değerli kimyasallarda
  • Dökülmesi durumunda maliyetli temizleme yöntemleri gerektiren kimyasallarda
  • Yeniden işlemesi veya imha etmesi maliyetli olan kimyasallarınızda
  • Çevreye zararlı kimyasallarda
  • İnsan sağlığına zarar verebilecek kimyasallarda
  • Kazara dökülmeye meyilli veya bakteri oluşabilecek kimyasallarda

Dry Kaplinler, özellikle sertifikasyonun ön koşul olduğu ve TÜV, Apragaz, Veritas, TDT veya bölgesel kurumlar tarafından onaylanan dünyadaki tüm kurumlarca kullanılmaktadır.