LNG Transfer Sistemleri

 

MannTek LNG transfer sistemleri, kullanım kolaylığı ve güvenli ve güvenilir tasarımlar içermektedir.Sistemdeki tüm bileşenler, en yüksek risk seviyeleri göz önünde tutularak özenle tasarlanmıştır. Ürünlerin sadeliği ve güvenilirliği, sisteminizi en yüksek emniyet seviyesine ulaşırtırır. Dünyanın dört bir yanındaki LNG zenginleştirme projelerinin çoğundan edinilen engin tecrübemiz ve önde gelen regulasyon ve ticaret derneklerine katılımımızla birlikte, nihai ürünün her zaman en üst düzeyde olmasını, en güncel bilgiyi kullanmasını ve bugünün şartlarına uygun şelikde tasarlanmasını sağlamıştır.

 

LNG Sızdırmaz Bağlantı Kaplini

 

DCC (QC / DC) LNG Sızdırmaz Bağlantı Kaplini, 25 yıldan fazla süredir kullanılmakta olan Sızdırmaz Bağlantı Kaplini ile aynı tasarım ilkelerini kullanmaktadır. Bu kaplinler, LNG yakıt transferindeki zorlu ortamlarda ve denizcilik uygulamalarındaki zorlu taleplerine kadar uzanan uygulamalarda başarıyla kullanılmıştır. DCC kaplinlerimizin mekanik tasarım prensipleri, Havacılık endüstrisinde ilk kez 1940'lı yıllara dayanıyordu. Kendini kanıtlanmış valf tasarımı, her zaman aktarma hatlarında transfer edilen ürünü, operatörleri, çevreyi ve ekipmanları korur.

Kriyojenik kırılabilir/ayrılabilir bağlantı Kaplinleri

 

CBC ürün serisi, geniş bir uygulama yelpazesi için üç farklı tasarımda mevcuttur. Her üç konfigürasyonda da, acil durumda akışını durdurmak için tasarlanmış, hortum ve boru tesisatının güvenliği için optimize edilmiş, güvenilir ve kanıtlanmış kapatma mekanizması kullanılır. Transfer çözümleri, kesin tasarım özelliklerine, güvenlik gereksinimlerine ve uygulanabilecek yerel ve uluslararası düzenlemelere uyacak şekilde uyarlanabilir. Bir aktarma sistemi tasarımı DCC ürünleri, CBC ayrılabilir kaplinden, bir hortum hattından ve PERC (koparma) sisteminden oluşur. Ayrıca HPN2 serbest bırakma güç paketi sistemi, ve ESD 1 ve 2 kablolu sistem gibi çözümlerde eklenebilir.

PERC Acil ayırma Kaplin Sistemi

 

PERC (Acil ayırma Kaplin Sistemi), kendini kanıtlanmış kırılma pimli tasarım teknolojiyi kullanarak, aktarım sırasında kolaylıkla uzaktan kumanda edilebilir serbest bırakma kabiliyetine sahip PERC sistemidir. Kırma pimlerine yüksek basınçlı azot uygulanarak acil durumlarda yüksek hızlı ayırma görevini yerine getirir.

PERC, kırma pimi teknolojisinin aynı tasarımına dayandığı için dolum kollarında da rahatlıkla kullanılabilir. Kırma pimi sistemi ile tesiste güvenlik nedeni ile elektrik kesilmesi yaşansa bile sistem çalışır ve 100% güvenlik sağlar.

Yüksek Basınç Azot sistemi; HPN2

 

HPN2 Sistemi Mann-Tek PERC sistemi ile entegre çalışır. HPN2 sistemi içerisinde kontrol, mönütör ve bunlara bağlı yüksek basınç azotlama mekanizması bulundurmaktadır. Sistem içerisinde nem ve buzdan uzak tutmak için bir pilot basıncına sahiptir. Azot, LNG'ye göre daha düşük bir donma noktasına sahiptir, bu nedenle ilave ısıtma veya sirkülasyon sistemi gerekmez; Azot tehlikesizdir ve azot kaybı temizleme gerektirmez.

ESD1 & 2 Sistemi

 

ESD 1 & 2 sistemi iki güçlendirilmiş kablo kullanan bir gemi ayırma sistemi olarak tasarlanmıştır. Ani hareket oluştuğunda (gemi kayarsa) kablolar gerilir ve kablo önceden ayarlanmış yüke eriştiğinde ESD anahtarlarını etkinleştirir. İlk olarak ESD 1 ve daha sonra devam eden hareketle ESD 2 anahtarı etkinleştirilecektir. ESD 1 & 2 kontrol cihazından gelen sinyal, herhangi bir kontrol sistemi için kullanılabilen standart elektrik sinyalleri olup MannTek HPN2 (Yüksek Basınç N2) PERC ayrılma sistemine doğrudan uygulanır

LNG Transfer Hortumları

 

LNG transferi Hortumları çeşitli uygulamalar ve gereksinimler için sunulmaktadır. MannTek, Kompozit ya da paslanmaz çelik olan iki farklı tip hortum teknolojisini sunmaktadır. Mann-TEk hortum teknolojisinde de emniyeti sağlamaktadır.

  • 1" ila 8" arası
  • WP 10-25 bar