ABD'nin ilk LNG gücüyle çalışan OSV Harvey Gulf

 

Şubat 6 2015 tarihinde Harvey Gulf'un ilk LNG destekli OSV hizmete girdiğinde . ilk LNG deniz dolumu Pascagoula, Mississippi'de gerçekleşti.

ASkangas Pori Terminaline MannTek LNG Transfer Sistemleri Verildi

 

Gasum'un bağlı kuruluşu Skangas, Pori Tahkoluoto Limanı'ndaki ilk LNG ithalat terminalini inşa etti. İlk LNG operasyonu 1 Ekim 2016'da gerçekleşti. Mann-Tek bu operasyonda MannTek LNG transfer sistemleri ile uygulamada danışman oldu.

Tote Maritime - Dünyanın ilk LNG gücüyle çalışan konteyner gemisi

 

Jacksonville, Florida. Dünyanın ilk LNG gemisi, Tote Denizcilik’e ayit Isla Bella gemisi 12 ISO konteynerlik toplam 100.000 Galonluk LNG'nin transferini ile ilk kez 9 Ocak 2016 tarihinde Mann-Tek LNG sistemleri ile yaptı..

M / S Viking Grace - Dünyanın ilk LNG gücüyle çalışan yolcu feribotu

 

Ocak 2013'te M / S Viking Grace dünyanın ilk LNG gücüyle çalışan yolcu vapuruna ve türünün ilk örneği oldu. Gemi 218 metre uzunluğunda ve 57000 ton ağırlığa sahip.

Buquebus - Dünyanın en hızlı LNG gücüyle çalışan feribot

 

2014 yılının sonlarında feribot şirketi Buquebus, Buenos Aires ile Montevideo arasındaki servis için yeni yüksek hızlı katamaran feribot, HSC Francisco'dan hizmet aldı. Bu, Latin Amerika'daki ilk çift yakıtlı gemidir.

Megastar - Çevre dostu, Helsinki ile Tallinn arasında

 

LNG Tahrikli Yeni Yüksek Hızlı Feribot Megastar 29 Ocak 2017'de, LNG ile çalışan yüksek hızlı bir feribot olan "Megastar" faaliyete geçti. Feribot LNG yakıtı transferlerinde Mann-Tek LNG sistemlerini kullanmaktadır.